kontrola bezpečnosti firewall

1 452 Kč
Bez daně: 1 200 Kč
Model: basic
Dostupnost: Skladem

Dostupné varianty:

*

BASIC

Ceny platí pro sítě zabezepečené technologií Mikrotik Routerboard. Adminstraci Sisco neprovádíme. U ostatních síti nelze diagnostikovat potřebné procesy.
cena/rok  obsahuje pravidelnou aktualizaci fw a kontrolu Logu na jedno zařízení, min 4x do roka, v přidě zhoršené situace i častěji. 

+ 500 v síti je DVR, IP kamera, NAS  (bez cload služeb)
+ 500 v síti jsou PC s VNC
+2000 v síti jsou PC s TW
+150  za každou zákazníkem vyžádanou mimořádnou kontrolu
+200 online kontrola se sledováním hostorie

V průběhu roku 2018 došlo k dramatickému nárůstu útoků prakticky na všechna zařízení v síti. Postiženy už nejsou jen počítače o jejichž bezpečnost se stará výrobce operačního systému, případně nástavbového bezpečnostního software (např. Eset) , ale i ostatní zařízení s procesorem, především samozřejmě ta, která jsou připojena 24/7, tedy NAS sisky, IP kamery, WIFI AP, DVR, NVR. V případě útoku nejde v 90% o zařízení samotná, ale o získání nadvlády nad internetovou přípojkou, respektive IP adresou.

Zatímco do roku 2018 stačilo router stačilo kontrolovat jednou do roka, v roce 2018 nastali situace, kdy byl nebezpečný i měsíc starý firmware

V případě úspěchu takového útoku, nemusí uživatel bohužel nic poznat. Bohužel nemusí nic poznat ani IT specialista. Z napadeného zařízení se totiž stane takzv zombie. V tomto stádiu většinou čeká, až ho někdo koupí, případně až ho útočník bude potřebovat. Využití takové zmanipulované přípojky (IP adresy) je především v různých typech spamu, ale i k útoků na servry bohatých klientů, státních institucí a korporací. Ppřídně jiné negální činnosti (falešné inzeráty) Následkem čehož se z Vás může stát nevědomí spolupachatel. Nejde tak ani o to, že za toto spolupachatelství nesete v podstatě odpovědnost, kvůli nedodržení bezpečnosti, ale o to, že orgány činné v takovéto záležitosti, nemusejí vždy zcela správně pochopit Vaši roli, v takovéto zaležitosti. Zvěřejněny byly i případy, kdy objeť takovéhoto útoku přišla při policejní razii o počítače a policie ČR samozřejmě s nápravou tohoto omylu, zrovna nespěchala. A to bez ohledu na ekonomické újmy postiženého.

Dalším negativním faktorem je samozřejmě i kolísání a výpadky internetu při takovémto zneužití adresy.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!
Nejhorší           Nejlepší