revize a funkční zkouška

2 904 Kč
Bez daně: 2 400 Kč
Model: revize
Dostupnost: 2 - 3 Dny

Cena kontroly systému zavisí na počtu a umístění prvků. Pohybuje se od 150 do 500 kč za prvek. Minimálně však 1300 Kč. Doprava je účtována samostatně. Cena za odstranění případných závad zpravidla není součástí teto kontroly.

Revizi protokolárním způsobem provádíme pouze při požadavku zákazníka. Revize systému tedy není součástí standardní nabídky ani faktury. Při standardní instalaci provádí několik funkčních zkoušek, které lze dokladovat výpisem událostí z EZS. Tyto zkoušky jsou součástí instalace. Pokud zákazník požaduje například pro pojišťovnu, revizi EZS ve formě dokumentu, je třeba podepsat servizní smluvu. Její cena se odvijí od počtu prvků a způsobu sygnalizace. V rámci této smluvy se provádí zpravidla 1 ročně kontrola systému. 

Vzhledem k tomu, že se moderní EZS systém kontroluje z velké části sám (platí především pro DSC), lze většinu kontrol provádět tak zvaně svépomocí, především umyslným či neúmyslaným spuštěním sygnalizace, kontrolou klávenice a dodržováním pokynů na klávesnici uváděných. (neignorováním sygnalizací poruch !!!)

Provoz systému EPS se řídí jinými pravidly a tento popis neplatí.

Co se týká napojení EZS na napájení, standardně 230V, měla by byt EZS napojena na samostaný jistič. Revizi této přípojky provádí elektroinstalační firma.

Napsat recenzi

Poznámka: HTML tagy nebudou převedeny!
Nejhorší           Nejlepší